Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Division 1 1sts 7 14 Dec 19
21 Dec 19
North Geelong
0/18  
v Lara
9/151(dec) D Hughes 45 B Miller 27 J Stone 26 A Teesdale 25  L Hayes 5/44 A McCann 2/27
Osborne Park (Keith Barclay Oval) 
Division 1 2nds 7 14 Dec 19
21 Dec 19
Lara
0/20  
v North Geelong
5/377(dec) N Pearson 111* A Fergusson 97 C Biddiscombe 79 C Ferguson 40 A Armistead 30  
Bisinella Oval, Lara 
Division 1 4ths 8 14 Dec 19 Lara
1/101 M Chambers 45 A Podolak 41*  
def North Geelong
94 J Brown 36 J Hills 27  D Marum 3/9 T Longley 3/16 C Walsh 2/12
Lara Reserve (Lara Reserve 2) 
Division 1 3rds 7 14 Dec 19
21 Dec 19
North Geelong
7/283(cc) C Alford 107 D Clark 58* C Millard 43  S Teesdale 3/82 D Jones 2/67 T Bailey 2/78
v Lara
Osborne Park (Osborne Park 2) 
Division 1 T20 Pool A 4 10 Dec 19 Lara
6/188(cc) V Malhotra 59 D Hughes 37*  
def Leopold
4/163(cc) C Ogle 72 C Butterworth 26*  D Hughes 2/22
Bisinella Oval, Lara 
Under 17 Just 3 26 Oct 19 Lara Hughes
4/118 C Carter 39  L West 2/40
def by Newtown & Chilwell
3/124 TJ Thiele 51*  
Lara Reserve (Lara Reserve 2) 
Under 11 - All teams (Round 1 only) 1 18 Oct 19 Lara Perry
v Lara Hayes
Lara Reserve (Lara Reserve 2) 
Under 11 - All teams (Round 1 only) 1 18 Oct 19 Little River
9/66(cc)  
def by Lara Scott
2/124(cc)  
Little River Reserve 
Geelong Renegades Girls League - Stage 1 8 15 Dec 19 Geelong City
7/140 m rolfe 34*  
def Lara Debra Gillett
7/65(cc)  m rolfe 2/22
Richmond Oval 
Under 15 McMahon 7 14 Dec 19
21 Dec 19
BYE
Lara Gillett
 
Under 17 Everett 7 14 Dec 19
21 Dec 19
Lara Hughes
v Modewarre
6/193(cc) J Maher 47 CW Jones 41 T Cunningham 41*  C Walsh 2/45
Lara Reserve (Lara Reserve 2) 
One Day North (50) 9 14 Dec 19 Lara
95  D Taylor 3/12 T Fitch 3/12 A Ramsay 2/23
def by Corio
7/100 J Boljkovac 38* R Livesly 28  M Caldow 2/5 J Goodwin 2/15 C Trevaskis 2/29
Lara Reserve (Lara Reserve 3) 
One Day Inner (50) 9 14 Dec 19 Waurn Ponds-Deakin
209 S Nagireddy 74 S Robinson 46 SS Choudary 33  D Bourke 4/34 J Burgess 2/10 J Mather 2/53
tied Lara
9/209 R Bath 72* J Mather 47* J Weber 30  C Gray 3/26 M Leitch 2/46 A Keegan 2/53
Deakin University (Lakeside Oval) 
Under 11 Davie 9 13 Dec 19 Barrabool Gold
v Lara Scott
Barrabool Main Oval, Ceres 
Under 11 Allen 9 13 Dec 19 Lara Perry
v Manifold Heights Blue
Lara Reserve (Lara Reserve 2) 
Under 11 Allen 9 13 Dec 19 BYE
Lara Hayes
 
Under 13 Beaumont 7 14 Dec 19
21 Dec 19
Lara Bell
5/146 J McQuitty 30* L Paatsch 30  F Clark 2/16
v Torquay Sexton
6/64  F Higgins 3/0
Lara Reserve (Lara Reserve 3) 
Womens T/20 North 5 15 Dec 19 Geelong West 1
v Lara
Bakers Oval 
Under 15 Douglas 3 26 Oct 19 South Barwon Gold*
1/114 Z Barton 31*  
def Lara Gillett
7/48(cc)  J Todd 2/0 T Hinkley 2/7
South Barwon Reserve (Oval 7) 
Under 13 Royce 3 26 Oct 19 Leopold Fulton*
3/81 J Lindsay 28*  K Maxwell 2/13
def Lara Bell
70  R Hull 2/2 A Sidhu 2/10
Leopold Memorial Park (Leopold Memorial Park 2) 
Under 15 Aylmer Midweek T20 2 10 Dec 19 St. Peters Jepson
3/189(cc) H Lewis 45* H Codd 32* B Craig 31* T Kelly 25*  
def Lara Gillett
4/91(cc) M Trotter 31  
Herne Hill Reserve #2 (Drew Reserve) 
Under 17 Pritchard Midweek T20 2 10 Dec 19 Lara Hughes
4/81  A Sivananthan 2/23
v St. Josephs Bye
6/67(cc) A Friswell 30*  
Lara Reserve (Lara Reserve 2)